KMCO ❱❱ O Krav Maga ❱❱ KMC – Krav Maga Concept

KMC – Krav Maga Concept

Co je to Krav Maga Concept a co má společného se systémem Krav Maga? Kdo jej vymyslel a proč jej vyučujeme? Má smysl se jej vůbec učit? To jsou otázky, na které zde naleznete odpovědi.

Krav Maga je vysoce moderní, extrémně účinný systém sebeobranných technik, který pochází z Izraele. Slučuje v sobě dvě části, sebeobranu a kontaktní boj. 

Jedním z důležitých prvků Krav Magy je trénovat přirozené reflexy člověka tak, aby je bylo možno efektivně použít v nebezpečných situacích jakéhokoliv druhu. V Krav Maga se nemusí student držet zuby nehty jedné sestavy úderů, naopak – základy, které se naučí, jsou jednoduše kombinovatelné s dalšími dynamickými pohyby. Právě tato svoboda improvizace umožňuje rychlé přizpůsobení se jakékoli situaci.

Krav Maga je založena na instinktivních a přirozených pohybech a reflexech, které nevyžadují zdlouhavé cvičení a lze je provést i při extrémním mentálním tlaku. Dává tak i fyzicky slabším lidem šanci přestát případné útoky bez poškození zdraví.

Krav Maga Concept - Oficiální logo

Pro koho je Krav Maga Concept vhodný?

Systém sebeobrany Krav Maga byl navržen tak, aby se jej v krátkém časovém úseku zvládli naučit i netrénovaní jedinci. Krav Maga je tedy v podstatě pro každého, bez ohledu na věk nebo pohlaví. Odlišné fyzické předpoklady nejsou problém.

Krav Maga Concept (KMC) od Petera Weckaufa povyšuje standardní Krav Maga techniky na novou úroveň a kombinuje ji s technikami z boxu, kickboxu, boje s nožem, boje s holemi, Aikido, Karate, Judo, Jiu-Jitsu a mnoha dalšími. 

Jak vyučujeme systém Krav Maga Concept?

V trénincích Krav Maga Concept jsou implementovány nejnovější výukové poznatky, díky kterým je učení efektivnější pro každého jednotlivého žáka. Systém Krav Maga Concept zároveň neobsahuje žádné tradiční rituály ani duševní cesty, které lze nalézt v některých asijských bojových uměních. Instruktor zde není objektem uctívání, nebo adorace, ale partnerem, který pomáhá rozšířit studentům znalosti o sebeobraně. Komunikuje se studenty na osobní úrovni, dokáže porozumět a vytváří příjemně uvolněnou tréninkovou atmosféru.

Krav Maga Concept je neustále se vyvíjející živý systém. Pečlivě dbáme o jeho vývoj a hledání stále efektivnějších řešení. Neexistuje zde absolutní pravda a netváříme se, že jsme v boji vševědoucí. Někteří lidé říkají, že našli konečnou ultimátní techniku, která bude fungovat každému a bude vhodná pro kohokoli. My o tom pochybujeme.

Naše zkušenosti nás učí, že účinný sebeobranný systém musí být vysoce flexibilní a přizpůsobivý. Třeba tak, aby jej dokázal použít i člověk, který má různá fyzická omezení. Měl by snad takový člověk cvičit techniku, kterou sám díky fyzickému omezení nemůže použít jen proto, že to říká nějaký „velmistr“? Smysluplnější cestou je podle nás nabídnout alternativy.

Alternativy, které zohledňují fyzické schopnosti a potřeby každého jednotlivce. Systém technik, který se dokáže svými variantami přizpůsobit každé osobě a ne aby se všichni přizpůsobovali jedné technice. Flexibilita v rámci Krav Maga Concept tak staví fyzicky znevýhodněné osoby do mnohem lepší pozice.

Proč má smysl učit se Krav Maga Concept?

Studium systému sebeobrany má řadu výhod. Ze všeho nejdříve se totiž naučíte, jak zvládat a hlavně ovládat svou agresivitu a výbušnost. Tohle vám rozhodně zvýší sebevědomí. Nebudete se cítit již tak bezmocní v případě, když se začne zhoršovat situace. Překonávání strachů a postupné zvyšování sebevědomí pozitivně ovlivní celkovou kvalitu vašeho života.

Dokážete lépe porozumět nebezpečným situacím a rozumně reagovat. Krav Maga Concept vám umožní dokázat pomoci druhým lidem v nebezpečných situacích. Naučíte se dobře posuzovat potenciálně nebezpečné situace a budete schopni lépe posoudit, zda je vhodné osobně zasáhnout nebo zavolat policii. Naučíte se lépe pomáhat a podporovat ostatní.

Studium Krav Maga sebeobrany sníží riziko, že se stanete obětí. Všeobecné zkušenosti ukazují, že lidé, kteří jsou sebevědomější, jsou méně často v roli oběti násilných trestných činů. A bude-li tato hrozba přetrvávat, vy jako člověk, který studuje sebeobranu, budete mít reálnou šanci dostat se z rizikové situace bez úhony.

Zdroj: Krav Maga Concept (SAMI Combat Systems) http://www.kravmaga-concept.com/selbstverteidigung/krav-maga/

Termín podání přihlášky

Přihlášky do letního semestru se zahájením studia v únoru 2023 přijímáme do 6. 2. 2023.

Přihlášky do letního semestru se zahájením studia v únoru 2023 přijímáme do 6. 2. 2023 prodlužujeme do konce února 2023

Přihlášky do zimního semestru se zahájením výuky v září 2023 přijímáme do 11. 9. 2023.

Přihlášky do letního semestru se zahájením studia v únoru 2024. otevíráme prosinci 2023.

Přihlášky do zimního semestru se zahájením výuky v září 2023. (Nábor otevíráme v červnu 2023.)

Přihlášky do letního semestru se zahájením studia v únoru 2024 (Nábor otevíráme v prosinci 2023.)

Akce pro studenty

Registrovat se můžete na:

  • Příměstský tábor 2022
  • 3 denní teen kurz

Dále pro vás připravujeme:

  • Seminář – S.D.S Concept
  • Seminář – Boj na zemi