KMCO ❱❱ Krav Maga – Centrum Ostrava ❱❱ Kdo může trénovat?

Kdo může trénovat?

Jsou zde nějaká omezení? Co když vážím málo, nebo moc? Necvičím, nebo jsem měl/a telocvik naposledy na základní škole? Kdo tedy může a kdo nemůže trénovat?

Systém sebeobrany, nebo spíše dříve ještě bojový systém Krav Maga měl za úkol naučit příslušníky ozbrojených složek Hagana (předchůdce izraelské armády) bojovat a ovládat boj muže proti muži. Vycvičit z obyčejných smrtelníků armádní bojové jednotky ve velmi krátké chvíli byl problém, který vývoj systému Krav Maga musel velice dobře zohlednit.

Stejně tak jako v tehdejší armádě byli lidé všemožných velikostí, vah a dalších tělesných parametrů, všichni si osvojili systém Krav Maga díky tomu, že s touto rozmanitostí začal počítat.

Různorodé pohybové možnosti a omezení, různý stav pružnosti, ohebnosti, ztuhlosti, jednoduše kondice byly otiskem, který se do základu Krav Maga vepsal velmi hluboko. S respektem k těmto proměnným vycházela Krav Maga z přirozených pohybů, které využívala k co nejvyšší efektivitě při zneškodnění hrozby. Cíl vycvičit armádu „na zelené louce“ se tak stal mnohem reálnějším a skutečnějším.

Dnes v civilní variantě Krav Maga, může právě díky tomuto vývoji cvičit téměř jakýkoliv muž, nebo žena. Bez ohledu na sílu, výšku, aj. Techniky, jsou vždy přirozeně použitelné pro všechny tělesné konstituce a další více než půl století se vyvíjejí.

Zdravotní indispozice

Přestože u nás cvičí celá plejáda astmatiků, studentů nosících brýle kompenzující oční vady, či jinak znevýhodněných jedinců – zdraví má každý jen jedno.

Na trénincích Krav Maga budete vystaveni fyzické zátěži srovnatelné se standardními sportovními aktivitami. Můžete-li hrát fotbal, nebo tenis, můžete cvičit Krav Maga, nemůžete-li provozovat některé aktivity, je možné že pro vás Krav Maga bude muset být zapovězena. Na trénincích se budete učit padat, budete mít modřiny, budete si zvyšovat fyzickou kondici pohybem.

Máte-li zdravotní omezení, nebo obavy, vždy konzultujte vaše rozhodnutí chodit na tréninky Krav Maga se svým lékařem a dbejte jeho doporučení v zájmu vlastního zdraví.

Termín podání přihlášky

Přihlášky do letního semestru se zahájením studia v únoru 2023 přijímáme do 6. 2. 2023.

Přihlášky do letního semestru se zahájením studia v únoru 2023 přijímáme do 6. 2. 2023 prodlužujeme do konce února 2023

Přihlášky do zimního semestru se zahájením výuky v září 2023 přijímáme do 11. 9. 2023.

Přihlášky do letního semestru se zahájením studia v únoru 2024. otevíráme prosinci 2023.

Přihlášky do zimního semestru se zahájením výuky v září 2023. (Nábor otevíráme v červnu 2023.)

Přihlášky do letního semestru se zahájením studia v únoru 2024 (Nábor otevíráme v prosinci 2023.)

Akce pro studenty

Registrovat se můžete na:

  • Příměstský tábor 2022
  • 3 denní teen kurz

Dále pro vás připravujeme:

  • Seminář – S.D.S Concept
  • Seminář – Boj na zemi