KMCO ❱❱ Kdy a kde cvičíme ❱❱ Jak vypadá trénink?

Jak vypadá trénink?

Jak to probíhá? Co na sebe? Bude se cvičit hned? Co když nic neumím? Potřebuji ručník? Co si vlastně mám všechno vzít?…A jak se tam dostanu?

Co očekávat od prvního tréninku? Předně vás seznámíme se systémem Krav Maga, s našimi tréninkovými metodami, které budete absolvovat a povíme si, co nás bude čekat v budoucnu. Již od prvního tréninku vás také budeme vést k řešení konfliktních situace tak, abyste vyvázli ve zdraví.

Stejně podstatnou částí bude fyzická příprava, kde budeme respektovat vaše pohybové možnosti, avšak pro optimální obranu budeme společně pracovat na kondici, síle, obratnosti i ohebnosti.

1. trénink

Celý tréninkový proces je nastaven přirozeně tak, že většina otázek a pochybností rázem opadne. Vše důležité, co si máte vzít s sebou na 1. trénink se dozvíte v emailu. Zpravidla budete potřebovat jen chuť se do toho pustit, své ruce, nohy a pití. Naše šatny jsou vybaveny sprchami, s ručníkem také neuděláte chybu (minimálně na otírání potu ze tváře :) ).

Každý náš trénink Krav Maga je koncipován v rámci plynule strukturovaného systému – není se tak třeba bát nepříjemných překvapení.

Tréninkové části

Po úvodním přivítání a seznámení se s pokyny, probíhá standardně rozcvička a protažení svalstva. Díky tomu předejdeme zbytečným zraněním a dostaneme se do správného cvičebního tempa. Nyní může následovat i část posilovací, kde budeme využívat primárně hmotnost našeho těla, nebo partnera ve dvojici.

Dalším krokem je rozdělení do skupinek po dvou, třech a více cvičících a zopakování jednotlivých technik z minulých hodin, kdy si připomeneme jednotlivé hmaty a prověříme, nebo doplníme znalosti z minula. Pak nastane ten správný čas na důkladnější procvičování, nebo dohnání toho, co, kdo zapomněl, nepochopil, nebo neovládl na dostatečnou úroveň.

Opakování následně střídá představení nových technik, jejich aplikování v praxi, varianty a dotazy. Toto cvičení nových technik zpravidla probíhá opět ve dvojicích, nebo skupinkách s dostatečnou časovou rezervou, aby všichni studenti vyučovanou látku dobře pochopili. Během obou tréninkových částí jsou studenti instruktory opravováni a jejich techniky a provedení dolaďovány.

Bezpečný prostor pro trénink

Není třeba se obávat kolektivu, ve kterém cvičíme. Prakticky všichni noví začátečníci mají větší či menší míru strachu, či očekávání z neznámého a jedná se o přirozený jev. Techniky nacvičujeme v tzv. „slow fightu“, kdy si vše postupně pomalu ukážeme a následně vás budeme opravovat, děláte-li to správně. S přibývajícími zkušenostmi, znalostmi a „otrkáním“ zařazujeme i náročnější postupy.

Na trénincích se nemusíte bát, že vás bude někdo bít, nebo se vám smát, či posmívat. Vždy respektujeme pohybové možnosti a aktuální úroveň jednotlivých studentů. Kolektiv, do kterého se dostanete je vždy přátelského charakteru, bez jakéhokoliv náznaku zákeřnosti či naschválu. Pokud se někdo projevuje nevhodně, jednoduše jej pošleme pryč a na další tréninky již nebude mít přístup.

Učíme se bránit, ne napadat! Pracujeme proto na tom, aby pro vás byly tréninky maximálně komfortní, co se týče sociálního přístupu, zábavnosti, avšak i dostatečné míry náročnosti a to jak fyzické, tak psychické.

Jak začít?

Nejjednodušší způsob je přímo si to vyzkoušet. Přihlaste se, nebo proveďte rovnou registraci. Jakmile spustíme tréninky, poskytneme vám s prvním absolvovaným tréninkem 14 denní garanci pro vrácení peněz. Rozumíme, že vám výuka nemusí sedět a proto tady ta garance je.

Může vás zajímat:

Co potřebuji na trénink?

Pro začátek stačí tričko, mikina, kraťasy, legíny, kalhoty, prostě cokoliv, v čem se budete cítít pohodlně a co vám nebude překážet v pohybu.

Na trénincích se trochu zapotíte, doporučujeme pro to i ručník na otření a láhev s pitím. Voda v zázemí je pitná, přesto možnost mít pití přímo u sebe, je vždy komfortnější.

Termín podání přihlášky

Přihlášky do letního semestru se zahájením studia v únoru 2023 přijímáme do 6. 2. 2023.

Přihlášky do letního semestru se zahájením studia v únoru 2023 přijímáme do 6. 2. 2023 prodlužujeme do konce února 2023

Přihlášky do zimního semestru se zahájením výuky v září 2023 přijímáme do 11. 9. 2023.

Přihlášky do letního semestru se zahájením studia v únoru 2024. otevíráme prosinci 2023.

Přihlášky do zimního semestru se zahájením výuky v září 2023. (Nábor otevíráme v červnu 2023.)

Přihlášky do letního semestru se zahájením studia v únoru 2024 (Nábor otevíráme v prosinci 2023.)

Akce pro studenty

Registrovat se můžete na:

  • Příměstský tábor 2022
  • 3 denní teen kurz

Dále pro vás připravujeme:

  • Seminář – S.D.S Concept
  • Seminář – Boj na zemi