KMCO ❱❱ Krav Maga – Centrum Ostrava ❱❱ Krav Maga dospělí

Krav Maga dospělí

Dokázat se ubránit, zesílit fyzicky i psychicky, nebýt oběť, ochránit své bližní – to jsou jen některé důvody proč se studenti rozhodují začít se sebeobranou. My jsme měli důvody stejné, kde tedy začít?

Krav Maga – jeden z nejefektivnějších armádních bojových systémů byl během let přetvořen do sebeobranného systému pro civilní obyvatelstvo. Díky tomuto kroku můžeme poznat jeho výhody i my v Ostravě.

Krav Maga není sport!

Sebeobrana Krav Maga není sport, není to MMA, nesoutěží se v ní, protože každá soutěž obsahuje prvky Fair play. Systém Krav Maga není Fair play – její účel je jediný – zvýšit vám šance na přežití/odražení útoku bez toho, aniž byste byli sami poškozeni.

Nejedná se o efektní kopy a tajné údery, které vám zajistí nadvládu, ale o reálné techniky z reálných prostředí, které umožní bránit se každému jedinci bez ohledu na věk, fyzickou kondici, nebo speciální předpoklady.

Zvyšovat si odolnost, sílu, zlepšovat kondici a fyzickou stránku a podporovat psychiku! Pracovat na svém sebevědomí a být si vědomi schopností, které nabýváte. Každý jedinec se rozvíjí individuálně, ale každý jedinec se posouvá v před během tréninku se mění v nového člověka. Zvyšuje si povědomí o možnosti rizik, učí se řešit konfliktní situace, učí se deeskalovat a v případě potřeby zneškodnit hrozbu.

Pravidla boje? Nejsou!

Filozofie Krav Maga nevede své žáky k útokům ani napadání – civilní Krav Maga vychází z jiné premisy „Nejlepší boj je ten který jsem nebojoval.“ Ne z důvodu strachu, ponížení, slabosti, ale naopak důvěru v sebe sama a odpovědnosti. Konflikt v reálném světe nemá pravidla a čím větší nebezpečí hrozí tím rychleji se musíme zbavit paralýzy a ostychu zasáhnout. Naše Krav Maga nikdy nesahá k boji jako prvosledové instanci, ale až k té poslední.

Každý konflikt má svůj vývoj – začátek, eskalaci, konec – a vy se naučíte jak situaci v každé části řešit. Rozhodnutí vyhnout se nebezpečí může být často to nejlepší rozhodnutí, které můžeme udělat. Nelze-li se nebezpečí jednoduše vyhnout, slouží nám techniky deeskalace. Nefungují-li techniky deeskalace přichází na řadu obrana nezbytně silnější, než s jakou intenzitou je veden útok. Nelze-li na první dva stavy reagovat, nebo jsou-li přeskočeny musí zákonitě přijít stav poslední.

 1. Uteč
 2. Schovej se
 3. Bojuj

Tyto tři body se dají popsat jako jeden ze základních principů, které je vhodné následovat. Uteč, pokud můžeš. Schovej se, pokud nemůžeš utéct. Bojuj pokud se nemůžeš schovat, nebo dojde k tvému odhalení – vyhnout se rizikové situaci je lepší, než pro materiální statky riskovat.

Když už ale dojde k rizikové situaci, která se začne vymykat kontrole, naučíme vás, jak ji rychle, efektivně a rázně vyřešit.

Co budeme cvičit?

Krav Maga je velice propracovaný systém řešící komplexně oblast obrany sebe a stejně tak třetích osob. V rámci teorie jsou hodiny naplněny reálnými příklady navozující situaci a její řešení. V praktické části je následně daný postup předveden několikrát tak, aby jej všichni cvičící pochopili a porozuměli. Trenéři následně cvičící kontrolují a opravují techniku tak, aby byla pro obránce bezpečná a funkční.

Studenti si osvojí techniku verbální sebeobrany (naučí se zakřičet – což nás překvapilo je pro mnohé studenty problém), naučí se probudit v sobě výbušnost a automatizovat jednotlivé kombinace, intenzitu i sílu obrany. Naučí se bránit útokům vůči neozbrojeným útokům i nejběžnějším zbraním nacházející se v reálných konfliktech naší země – tzn. tyče, nože ap. (pozn. proti noži nechcete bojovat…)

Mezi jednotlivé techniky patří například – obrana proti facce, obrana proti přímce (přímý rovný úder pěstí), obrana proti 360 (háky, ap.), obrana proti kopům, uvolnění z úchopů, kravat a dalších, osvojení techniky skenování, identifikace nebezpečí a mnohé mnohé další. Součástí je zaměření se na dopadové zóny a zásahy na citlivá místa jako jsou oči, temeno, slabiny a podobně.

Tréninky Krav Maga vám tak zvýší šance na úspěšnou obranu a minimalizaci zranění.

5 důvodů proč se začít učit sebeobranu v Krav Maga Centrum Ostrava?

 • Zjistíš, jak rozpoznat riziko a jak mu přecházet
 • Naučíš se kam a jak vést údery, aby to mělo smysl
 • Vyzkoušíš si úder „naplno“ – jsme vybaveni ochrannými pomůckami (Predator, ap.)
 • Poznáš obranu proti chladným zbraním (tyče, nože, ap.)
 • Zpevníš tělo, posílíš mysl a zvýšíš si sebevědomí
 • + BONUS: poznáš nové přátele!

Termín podání přihlášky

Přihlášky do letního semestru se zahájením studia v únoru 2023 přijímáme do 6. 2. 2023.

Přihlášky do letního semestru se zahájením studia v únoru 2023 přijímáme do 6. 2. 2023 prodlužujeme do konce února 2023

Přihlášky do zimního semestru se zahájením výuky v září 2023 přijímáme do 11. 9. 2023.

Přihlášky do letního semestru se zahájením studia v únoru 2024. otevíráme prosinci 2023.

Přihlášky do zimního semestru se zahájením výuky v září 2023. (Nábor otevíráme v červnu 2023.)

Přihlášky do letního semestru se zahájením studia v únoru 2024 (Nábor otevíráme v prosinci 2023.)

Akce pro studenty

Registrovat se můžete na:

 • Příměstský tábor 2022
 • 3 denní teen kurz

Dále pro vás připravujeme:

 • Seminář – S.D.S Concept
 • Seminář – Boj na zemi