KMCO ❱❱ O Krav Maga

O Krav Maga

Krav Maga je sebeobranný systém vyvinutý izraelskými ozbrojenými složkami IDF (Israel Defense Forces), u jehož původu a zdokonalování stál Bratislavský rodák Imi Sde-Or (původně Lichtenfeld).

Sebeobranný systém Krav Maga využívá instinktivní, přirozené pohybové možnosti lidského těla, v souladu s technikou vzájemné obrany, útoku a předchazí poškození vlastního těla. Speficikem systému je využívání techniky reálné a efektivní obrany, které v nebezpečné situaci poslouží lépe, než obřadní/teatrální prvky tradičních bojových umění.

Krav Maga je tak ve svém pojetí jednoduchá, při pohledu z venku surová. Nemá potřebu se předvádět, odstrašovat, prsit se – má za úkol výrazně zvýšit obranné možnosti uživatele tak, aby zůstalo zachováno jeho zdraví a bezpečí. Sebeobranný systém Krav Maga není sport, neexistují v něm žádné zakázané chvaty, není zde kodex cti tradičních bojových umění, neexistuje zde nic, co by vám zakazovalo údery kamkoliv po těle, včetně zásahů do slabin.

MMA, Judo, Karate, Box, Kick-box, všechny ať již bojové sporty, nebo tradiční bojová umění mají mantinely – jediným mantinelem v Krav Maga jsou vaše zkušenosti, natrénované dovednosti a získaná psychická odolnost.

S Krav Maga vás nenaučíme útočit, naučíme vás se útokům efektivně bránit.

Kolena, ruce, lokty k obraně

Krav Maga je jedinečně praktický systém, navržený tak, aby jej obránce ovládl v relativně krátkém čase a byly mu tak jeho prvky co nejdříve k užitku. Ke své obraně tak uživatel využívá kombinace úderů pěstmi, koleny, lokty i dlaněmi, se směřováním na dopadové zóny s nejvyšším efektem, jako je hlava, týl, třísla, oči, hrtan a další. Téměř každý z těchto úderů by v jakémkoliv bojovém sportu znamenal nepovolený úder, v Krav Maga ne.

Imi Sde-Or (Lichtenfeld)

Imi se narodil v roce 1910 v Rakousko-Uherském městě Budapešť, dětství a mládí strávil v Bratislavě. Celý život se věnoval úspěšně sportu a zápasení po vzoru svého otce. Během 2. sv. války se připojil k odbojovým skupinám a až do konce války pomáhal s bojem proti nacistickému útlaku. V roce 1942 se připojil v Palestině do složek odporu Hagana (předchůdce IDF), kde se jeho bojové dovednosti staly základem výcviku ozbrojených sil – tento systém známe dnes jako Krav Maga. Poznejte jeho historii zblízka…

Na bojišti neexistují žádná pravidla nebo férovost – jediným pravidlem je vyhrát, jediným úspěchem je přežití. Krav Maga tak využívá od svého počátku principy identifikace rizik hrozeb; dovednosti vést obranu i protiútok současně; zaměřit se na zranitelná místa; využití přirozených reakcí těla; účinnosti technik bez ohledu na velikost, či sílu.

Dnes žijeme v době, kdy si dovednosti sebeobrany můžete osvojit i vy!

Krav Maga Centrum Ostrava

Celosvětovému výcviku Krav Maga důvěřují jak vojenské jednotky, tak orgány činné v trestním řízení, tak také bezpečnostní agentury po celém světě. Civilní verzi Krav Maga se můžete dnes naučit i vy. Stačí se přihlásit do našeho výukového centra v srdci Ostravy a na vlastní kůži tak poznat odpověď na otázku „co je to Krav Maga?“.

Civilní program určený pro dospělé si můžete vybrat v termínu, který bude přesně vyhovovat vašim potřebám. Výuka probíhá 2x týdně od září, do června následujícího roku. Přečtěte si více o trénincích pro dospělé…

Pro děti a mládež je program uzpůsoben, aby respektoval jednotlivé vývojové fáze ve kterých se různě staré děti nacházejí. Ačkoliv u nejmenších je výuka vedena spíše hrou a teoretickou přípravou na rizikové situace, starší děti a mládež začíná mít tréninky náročnější a techniky dospělejší. Vzdělávat se u nás mohou děti od 4 do 16 let. Od 17 roku přecházejí do dospělých tříd. Přečtěte si více o trénincích pro děti a mládež…

Termín podání přihlášky

Přihlášky do letního semestru se zahájením studia v únoru 2023 přijímáme do 6. 2. 2023.

Přihlášky do letního semestru se zahájením studia v únoru 2023 přijímáme do 6. 2. 2023 prodlužujeme do konce února 2023

Přihlášky do zimního semestru se zahájením výuky v září 2023 přijímáme do 11. 9. 2023.

Přihlášky do letního semestru se zahájením studia v únoru 2024. otevíráme prosinci 2023.

Přihlášky do zimního semestru se zahájením výuky v září 2023. (Nábor otevíráme v červnu 2023.)

Přihlášky do letního semestru se zahájením studia v únoru 2024 (Nábor otevíráme v prosinci 2023.)

Akce pro studenty

Registrovat se můžete na:

  • Příměstský tábor 2022
  • 3 denní teen kurz

Dále pro vás připravujeme:

  • Seminář – S.D.S Concept
  • Seminář – Boj na zemi