KMCO ❱❱ Krav Maga – Centrum Ostrava ❱❱ Krav Maga pro děti a mládež

Krav Maga pro děti a mládež

Zvlčí a bude se jen rvát? Nebo se naučí, že každá rána bolí obě strany a naučí se respektu a disciplíně? Většinou si řekne společnost to první, když se řekne „bojové sporty pro děti“. Jak tomu je v případě Krav Maga?

Jak by mohla být dospělácká Krav Maga, kterou se učí armády a pořádkové síly vhodná pro děti? Nemohla :) Tato Krav Maga není vhodná ani pro normální smrtelníky. Proto vznikla civilní varianta systému Krav Maga, kde je hlavním cílem důraz na sebeobranu.

A proto, že nejlépe jsme tvární od mala, logickým krokem bylo další přizpůsobení civilního systému Krav Maga tak, aby jej mohli cvičit děti a mládež a zároveň, aby bral v potaz vyvíjející se fyzické i mentální možnosti dítěte, resp. mládežníka.

Krav Maga Pro děti – být fit od mala

Specializovaný program Krav Maga pro děti a mládež je vyvinut dle pedagogických směrnic a plně respektuje jednotlivé fáze vývoje dítěte. Děti více, než kdykoliv jindy, potřebují mít příležitost k fyzické aktivitě, rozvoji motoriky, vytrvalosti, flexibility a zdravého sebevědomí.

Naši specialisté – vyškolení trenéři pro děti a mládež tyto cíle plně respektují. Podporují u dětí jejich správný fyzický i mentální vývoj. Výcvik je zaměřen na koordinaci pohybu, rovnováhu a duševní vnímaní vlastního těla. Tréninkové hodiny jsou vedeny zábavnou formou, kdy prostřednictvím her jsou simulovány různé nebezpečné situace, které děti pod vedením trenéra musí zvládnout. Jsou připravovány na předvídání konfliktních situací a možnou obranu.

Nepředáváme dětem a mládeži žádné nerealistické myšlenky, neslibujeme tajné, nebo zázračné techniky, které poskytnou falešný pocit ochrany, ale dáváme jim lepší šanci – učíme je:

 • prevenci – co dělat, nedělat abychom se nedostali do nebezpečných situací
 • verbální obraně – naučit se křičet a říkat nahlas a rázně NE
 • taktice – mobilita, princip úniku, vzdálenosti
 • naučit se zhodnotit situace – co je dobré a co není
 • používat běžně dostupné pomůcky – telefon, předměty denní spotřeby

Děti se hravou formou učí jednoduché obranné a osvobozovací techniky a techniky úderu. Preventivní řešení problémů násilí a agrese dětem umožní, aby se s nimi bezpečně vypořádaly a byly sebevědomé.

Krav Maga pro mládež? Má to smysl!

Metodická příprava sebeobrany pro mladistvé se v několika bodech liší od přípravy sebeobrany pro děti. Otázky týkající se násilí, agrese, zneužívání, šikany, apod. jsou diskutovány a řešeny velmi specifickým způsobem s ohledem na jejich mentální a fyzickou úroveň.

Příprava mládeže se nadále soustředí především na prevenci, tzn. nedostat se do nebezpečné situace. Na základě mentální vyspělosti, lze s většími dětmi lépe trénovat obranné techniky pro náročnější situace. Díky zvyšování fyzické síly se dá předpokládat, že se teenageři v dané situaci dokážou odpovídajícím způsobem lépe bránit a ubránit.

Trénují proto v mnohem širším spektru nejen obranné a osvobozovací techniky, ale také údery, kopy, hmaty a chvaty, které jim poskytnou možnost plně využívat jednoho ze základních principů Krav Maga a to vedení efektivní obrany souběžně s útokem.

5 důvodů proč zapsat děti v Krav Maga Centrum Ostrava?

 • rozvíjí tělo, motoriku i zdravého ducha
 • naučí se vypořádávat s konfliktními situacemi i šikanou a budou lépe připraveny
 • získají zdravější psychickou odolnost a sebevědomí
 • výuka je speciálně přizpůsobena a probíhá formou hry
 • jednoduše se pořádně vyblbnou :) jsou to přeci děti :)))
Termín podání přihlášky

Přihlášky do letního semestru se zahájením studia v únoru 2023 přijímáme do 6. 2. 2023.

Přihlášky do letního semestru se zahájením studia v únoru 2023 přijímáme do 6. 2. 2023 prodlužujeme do konce února 2023

Přihlášky do zimního semestru se zahájením výuky v září 2023 přijímáme do 11. 9. 2023.

Přihlášky do letního semestru se zahájením studia v únoru 2024. otevíráme prosinci 2023.

Přihlášky do zimního semestru se zahájením výuky v září 2023. (Nábor otevíráme v červnu 2023.)

Přihlášky do letního semestru se zahájením studia v únoru 2024 (Nábor otevíráme v prosinci 2023.)

Akce pro studenty

Registrovat se můžete na:

 • Příměstský tábor 2022
 • 3 denní teen kurz

Dále pro vás připravujeme:

 • Seminář – S.D.S Concept
 • Seminář – Boj na zemi